Kierunek padania światła

Kierunek padania światła podczas wykonywania zdjęć zależy od rodzaju fotografii. Fotografując portrety będziesz chciał trzymać źródło światła blisko osi obiektywu, aby tłumić zmarszczki skóry. Natomiast podczas fotografowania krajobrazu będziesz potrzebować, aby światło było z boku świeciło, podkreślając fakturę skał, piasku i liści. Zasadniczo, im większy kąt padania światła na obiekt, tym większa jest tekstura.

Zmiana położenia źródła światła w stosunku do obiektu zmienia się tam, gdzie spadają cienie, ale jak ciemne i jasne są te cienie? W tym miejscu pojawia się źródło światła i wszelkie modyfikatory światła. Twarde źródło światła wytwarza cienie z minimalnym przejściem między jasnymi i ciemnymi obszarami obrazu. Podczas gdy intensywne światło odnosi się do przejścia między światłem a ciemnością, a nie jak głębokie są cienie. Twarde światło często wiąże się z tworzeniem głębszych, ciemniejszych cieni. Twarde światło często jest używane niewłaściwie – pamiętaj, że tworzy ciemne cienie pod oczami w portretach. Ale twarde światło ma tendencję do tworzenia większego kontrastu w obrazie. Twarde światło można połączyć z położeniem światła, aby uniknąć cienistych oczu.

Bardzo przydatnym narzędziem w cyfrówkach jest histogram. Prostymi słowy jest to wykres obrazujący zakres tonów na zdjęciu. Jeśli na samym skraju histogramu widać znaczek, będzie to oznaczać, że część fotografii jest dosyć ciemna. A jeżeli z kolei jest na prawym rogu, będzie oznaczać to, że część zdjęcia jest silnie biała. Faktyczny czas otwarcia migawki jest zależny od sprawności trzymania sztywno ręki. Żeby spróbować zapewnić aparatowi większe wsparcie w trakcie wykonywania zdjęć z ręki, układaj aparat przy oku, chwyć aparat oburącz i dociśnij łokcie do klatki piersiowej.

Drobiazgowa koncepcja fotografii umożliwia otrzymać całkiem dobre zdjęcia. Niewątpliwie istnieje miejsce dla spontanicznych zdjęć w świecie fotografii, niemniej spójny projekt fotograficzny, zwłaszcza w sytuacji gdy jest produkowany z wewnętrznej koncepcji wywołanej pasją, może zainspirować Cię do przygotowania wielkiego dzieła. Czy potrzebujesz zaprezentować pewną historię? Czy chcesz pokazać sytuacje społeczne? Użyj aparatu, ażeby oddać swoje myśli.

Pełne kursy wizażu oraz szkolenia doszkalające – lala beauty academy

Osłony przeciwsłoneczne zapobiegają występowaniu licznych odbarwień na zdjęciu. Poprawiają również ogólny kontrast oraz cienie na zdjęciu. Z tego powodu prawie za każdym razem używam osłon przeciwsłonecznych. Wykorzystywane odpowiednio, zupełnie nie szkodzą jakości zdjęcia. Dzieje się tak również wtedy, w momencie kiedy nie jesteś w bezpośrednim promieniowaniu słonecznym. Rozmaite zabłąkane źródła światła, które uderzają w przedni fragment, są w stanie wywoływać ograniczenie kontrastu w fotografii.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s